Offizieller Reiseführer durch Zamość

Language
Bitte warten Sie...
Suche im Kalender
Bitte warten Sie...
 • trwa: Galerie i wystawy, 51 Tage, do 29 August 2021

  Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty.

  Lech Majewski w Zamościu. Plakaty, książki, płyty.

  Profesor Lech Majewski. Specjalizuje się w grafice projektowej, zajmuje się ilustracją, projektowaniem książek, ale przede wszystkim związany jest z formą plakatu. Jeden z jego plakatów, zaprojektowany na 16. Międzynarodowe Spotkanie Wokalistów Jazzowych w Zamościu, został wybrany jako jeden ze 100 najważniejszych plakatów z Europy i Stanów Zjednoczonych w latach 1945-1990.

  Mówi, że nawet jeśli plakat nie zmienia świata, pomaga w ulepszaniu go. I jest doskonałym zapisem miejsca, czasu i wydarzenia.

  Jego plakaty są wystawiane na całym świecie. Miał wiele wystaw indywidualnych. Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród.

  Projektuje książki w Polsce i Niemczech. Wiele z nich jest nagradzanych w konkursach na najpiękniejszy projekt roku.

  Uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom zrealizował w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego.

  Prowadzi własne studio graficzne i muzyczne, wykłada na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i wielu innych szkołach artystycznych na świecie.

  Jest także Prezydentem Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

  Lech Majewski jest doktorem honoris causa Uniwersytetu J.E. Purkyne w Usti nad Labem w Czechach, laureatem nagrody Ladislava Sutnara na Uniwersytecie w Pilznie i laureatem Nagrody Master’s Eye Award na Triennale Plakatu w Trnawie.  Jest odznaczony srebrnym i złotym medalem „Gloria Artis”. Komponuje muzykę i gra na gitarze.

   

  Wystawie towarzyszy ekspozycja plenerowa powstała we współpracy z Centrum Kultur w Lublinie .

  Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska
  +48 (84) 638 57 82
  http://www.bwazamosc.pl

Das Projekt wird aus den Mitteln der EUROPÄISCHEN UNION - AUS DEM EUROPÄISCHEN FONDS FÜR REGIONALENTWICKLUNG im Rahmen DES REGIONALEN OPERATIONSSYSTEMS DER WOJEWODSCHAFT LUBLIN FÜR DIE JAHRE 2007-2013 mitfinanziert © Stadtamt von Zamość