Официальный путеводитель по Замостью

Language
Подождите, пожалуйста...
Поиск в графике мероприятий
Подождите, пожалуйста...
 • trwa: Film, 0 дней, do 21 ноября 2019

  ŁOWCA ANDROIDÓW – wielki powrót ponadczasowego arcydzieła Ridleya Scotta

  ŁOWCA ANDROIDÓW – wielki powrót ponadczasowego arcydzieła Ridleya Scotta

  CKF Stylowy oraz DKF Senso zapraszają na seans z cyklu Kino Konesera. 21 listopada 2019 o godz. 19:00 na ekranie klasyka, ŁOWCA ANDROIDÓW Ridleya Scotta, który wraca na ekrany z zremasterowaną wersją reżyserską obrazu, który dziś określany jest przez kinomanów jako kultowy. Akcja filmu rozgrywa się ... w listopadzie 2019 roku. Oglądanie postapokaliptycznej wizji teraźniejszości, jaką miał Scott 37 lat temu, to prawdziwa uczta. Pytania o istotę człowieczeństwa, jakie zadaje ten film, są obecnie chyba jeszcze bardziej aktualne niż w czasie jego premiery.

  Co sprawia, że po 37-latach ogłada się go doskonale? Świetny scenariusz oparty na opowiadaniu króla amerykańskiego science fiction Philippa Dicka, po którego dzieła przemysł filmowy sięga coraz częściej, zdjęcia Jordana Cronenweth zainspirowanego efektami ILM Lucasa, muzyka Vangelisa, która wprowadza widza w ekstatyczny stan sprawiający, że pozornie ciężka i rozbudowana fabuła, nie ciąży odbiorcy. I na koniec uniwersalne motto wszystkich wieszczących przyszłość dyktatorów, pragnących zbudować istotę „bardziej ludzką niż człowiek”. Dlatego warto wrócić do jednego z najbardziej znanych filmów Scotta, a trzeciego w jego karierze, po których przyszyły takie widowiska jak „Helikopter w ogniu”, Królestwo niebieskie” czy „Marsjanin”. „Filmy są po to, żeby oglądać” – odciął się kiedyś Ridley Scott dziennikarzowi, który wytknął mu robienie filmów „pod publiczkę”.

  Zapraszamy na “Łowcę androidów”, widowisko, które zachwyci i na długo pozostanie z Wami po seansie. W świat filmów science fiction wprowadzi Was Wojciech Zakrzewski, autor recenzji i publikacji filmowych, juror gdyńskiego festiwalu filmowego i posiadacz „Złotego Biletu” przyznanego mu za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów w Polsce.

  Bilety: 20 zł (normalny), 17 zł (ulgowy)

  Centrum Kultury Filmowej "Stylowy"
  84 639 23 13
  www.stylowy.net

Проект финансируется из средств ЕВРОПЕЙСКОГО СОЮЗА - ЕВРОПЕЙСКОГО ФОНДА РЕГИОНАЛЬНОГО РАЗВИТИЯ в рамках РЕГИОНАЛЬНОЙ ОПЕРАЦИОННОЙ ПРОГРАММЫ ЛЮБЛИНСКОГО ВОЕВОДСТВА НА 2007-2013 ГОДЫ© Мэрия города Замостье